NOVÝ SEDLEC - II. etapa

Lokalita: Praha - východ - Sedlec
Typizace: 4+kk - 5+kk, 122 m2 - 180 m2
Cena: 4,9 - 7,9 mil. Kč
Typ: Rodinný dům
WWW: http://www.novysedlec.cz/cz/novy-sedlec
Prodejce:
NOVÝ SEDLEC - II. etapa

Projekt NOVÝ SEDLEC je situován 2 km od severní hranice Prahy v obci Sedlec u Líbeznic, k.ú. Praha – východ. Lokalita je vzdálena asi 1,5 km od sjezdu číslo 1 „Zdiby“ dálnice D8, nicméně je od dálnice „chráněna“ terénní vlnou, takže není provozem nikterak rušena. V obci Sedlec je obecní úřad, restaurace a obchod s potravinami. Obec Sedlec připravuje výstavbu komplexu pro občanskou vybavenost, přímo v centru obce Sedlec. Součástí má být obecní úřad, komerční plochy, mateřská škola, multifunkční hřiště, sál pro kulturní a společenské akce. V létě 2012 by měla být otevřena mateřská škola, dokončeno multif. hřiště, terénní úpravy a zpevněné plochy. Základní škola, mateřská škola a pošta jsou k dispozici ve 2 km vzdálené obci Líbeznice. Obchodní centrum Letňany a v těsné blízkosti se nacházející aquapark, zimní stadion, fitness club či PVA jsou vzdáleny pouhých 5 km po dálnici D8.


V rámci II. etapy bude postaveno 13 dvoupodlažních RD bez podsklepení. Dispoziční řešení je plně podřízeno vysokému obytnému standardu s dostatkem skladových prostor a místa pro domácí práce. Obytné místnosti jsou situovány k osluněným fasádám a obslužné prostory jsou umístěny buď při severní straně objektu, nebo v centru dispozice.

Dvoupodlažní dvojdomy s dispozicí 4+kk a samostatně stojící domy s dispozicí 5+kk nabídnou ve standardním vybavení prvky (tepelné čerpadlo, ekvitermní regulace, rekuperace, trojitá skla, podlahové topení...), které srovnatelné projekty vůbec nenabízejí, nebo jen za vysoký příplatek.

Projekt Nový Sedlec se nachází dva kilometry od severní hranice Prahy v obci Sedlec u Líbeznic. V rámci druhé etapy výstavby bude letos na jaře zkolaudováno 11 dvojpodlažních rodinných domů v dispozicích 4+KK a 5+KK, s garáží nebo parkovacím stáním a zahradou. Nový Sedlec je stejně jako jiné projekty Konhefr nízkoenergetický.
Společnost Konhefr začala s výstavbou nízkoenergetických domů ještě v době, kdy úsporné bydlení v ČR platilo za výjimku. Dnes se již stávají nízkoenergetické domy standardem a společnost Konhefr zúročuje své letité zkušenosti s jejich stavbou. U pasivních a nízkoenergetických domů je totiž více než jinde nutné kvalitní provedení stavby, tak aby dům mohl plnit svou funkci. O oblibě nízkoenergetických domů svědčí i fakt, že polovina domů z druhé etapy projektu Nový Sedlec byla prodána už ve fázi hrubé stavby.
Všechny naše domy získaly Průkaz energetické náročnosti budovy třídy A, tedy nejvyšší možnou známku úspornosti“, říká Jan Konhefr, majitel společnosti Konhefr. “Zájemcům o vlastní bydlení jsme nabídli nejen komfortní bydlení, ale také bydlení, které jim svým provozem výrazně ulehčí jeho financování,“ dodává.
Ve standardním vybavení domy projektu Nový Sedlec disponují tepelným čerpadlem, ekvitermní regulací teploty, rekuperací vzduchu, kvalitní izolací, trojitými skly a podlahovým topením. Součinností těchto technologií dosahuje domácnost výrazných energetických úspor, je méně náročná na běžnou údržbu a má zdravější vnitřní prostředí.
Dispoziční řešení místností projektu Nový Sedlec se podřizuje vysokému obytnému standardu. Obytné místnosti jsou orientovány na prosluněný jih, zatímco obslužné prostory jsou umístěny při severní straně objektu nebo v centru celé dispozice. Nový Sedlec nabídne rodinné domy s obytnou plochou od 122 m2 do 180 m2 a s pozemky od 376 do 866 m2. Měsíční náklady na provoz topení, ohřev užitkové vody a rekuperaci se například u rodinného domu o výměře 122 m2 pohybují pouze kolem 1150 Kč.


Parametry a vybavení domů Nový Sedlec
Domy Nový Sedlec jsou vytápěny tepelnými čerpadly Mitsubishi Electric Power Inverter – vzduch/voda. Tepelné čerpadlo odnímá teplo okolnímu prostředí, převádí ho na vyšší teplotu a cíleně předává pro potřebu vytápění či ohřev teplé vody.
Na úsporném provozu má dále podíl kvalitní zateplení, vzduchové utěsnění, izolační trojskla, podlahové topení, rekuperace vzduchu a ekvitermní regulace teploty.
Rekuperace vzduchu, tedy systém řízeného větrání, kdy je odpadní teplo z domácnosti zpětně využíváno k ohřívání čerstvého vzduchu vháněného do objektu, vedle úspor energie, zajišťuje také stálou výměnu vzduchu v domě a udržuje tak zdravé vnitřní prostředí. Rekuperace eliminuje negativní jevy, jakými jsou zvýšená koncentrace oxidu uhličitého, který způsobuje únavu, zvýšený výskyt alergenů, vlhkosti, plísní či roztočů. Systém také zbavuje domácnost nežádoucích pachů.
Podstatou ekvitermní regulace teploty v místnosti je regulace topné vody v závislosti na venkovní teplotě. Platí u ní princip, že čím nižší je venkovní teplota, tím více ohříváme topnou vodu a naopak. V ložnicích, dětských pokojích a pracovnách lze teplotu regulovat také individuálně.

Provozovatel serveru © Martevax s.r.o.

Tyto www stránky slouží jako informace o projektech rodinných domů a bytové výstavby. Provozovatel serveru není jejich vlastníkem, ani uvedené nemovitosti neprodává. Informace mají orientační nezávazný charakter, přesné informace poskytne vlastník nebo prodejce nemovitosti.

Kontakt na inzerci byty-nemovitosti[zavinac]martevax[tecka]cz Kontakt na developery a inzerenty je uveden u jednotlivých projektů