Rekreační apartmány Čenkovice v Orlických horách

Lokalita: Čenkovice v Orlických horách -
Typizace: 1+kk - 3+kk, 33m2 - 83m2
Cena: od 1 679 750 Kč do 4 049 750 Kč
Typ: Bytová výstavba
WWW: http://www.liberalreality.cz/developerske-projekty/31-rekreacni-apartmany-cenkovice-v-orlickych-horach.htm
Prodejce:
Rekreační apartmány Čenkovice v Orlických horách

Navrhovaný obytný rekreační soubor se svým architektonickým výrazem nesnaží o vytvoření kopií pseudolidové architektury, přesto jeho hlavním inspiračním zdrojem je místní lidová architektura.

Vychází jak z jejího tvarosloví, tak z materiálů běžných pro tento region. Protože se však jedná o stavbu současnou, používá jich způsobem odpovídajícím přítomnosti. Jednotlivé domy jsou vetknuty do kamenné podnože, která jakoby přímo vrůstala do země. Tento princip umožní opticky zmenšit hmotu navrhovaných objektů – celé jedno podlaží je ukryto pod zelenou vegetační střechou a zároveň umožní zvětšit jejich využitelnou plochu. Dispozičně toto řešení umožní vytvořit dostatečné vstupní prostory se skladovým zázemím pro jednotlivé apartmány v podzemní části a zároveň dovolí umístit v jeho přední, prosvětlené části bytové prostory. Ty mohou navíc být, vzhledem k přístupu přímo z úrovně terénu snadno adaptovatelné pro tělesně postižené. Převážná většina apartmánů je však umístěna v objektech, které vyrůstají z této podnože. Domy vyrůstající z této podnože se svojí velikostí i proporcemi a tvarem střech blíží tradiční zástavbě v této lokalitě. Také na jejich fasádách se objevuje kombinace tradičního materiálu – dřeva a bílé omítky.

Provozovatel serveru © Martevax s.r.o.

Tyto www stránky slouží jako informace o projektech rodinných domů a bytové výstavby. Provozovatel serveru není jejich vlastníkem, ani uvedené nemovitosti neprodává. Informace mají orientační nezávazný charakter, přesné informace poskytne vlastník nebo prodejce nemovitosti.

Kontakt na inzerci byty-nemovitosti[zavinac]martevax[tecka]cz Kontakt na developery a inzerenty je uveden u jednotlivých projektů