PALACE SITTE

Lokalita: Ostrava - Přívoz, Macharova
Typizace: od 1+kk do 3+kk
Cena:
Typ: Bytová výstavba
WWW: http://www.palacesitte.cz/project.php/palace-sitte/cs
Prodejce:
PALACE SITTE

Dovolujeme si Vám představit nový developerský projekt naší společnosti DS REAL STAV s.r.o. - PALACE SITTE, který se stane součástí historické zóny městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

V objektu PALACE SITTE Vám nabízíme kancelářské prostory, moderní byty s terasami, obchodní plochy, kavárnu a parkovací plochy v podzemních garážích. Vynikající poloha v blízkosti centra města Ostravy, hlavního vlakového nádraží a rychlou dostupností na novou dálnici umocňuje atraktivitu projektu PALACE SITTE.

Přijměte prosím pozvánku a projděte se novým palácem, který se možná stane Vaším budoucím bydlištěm, sídlem firmy nebo jen místem příjemného setkání. Vyberte si prostor, který Vám nejlépe vyhovuje, ze kterého jsou nejkrásnější výhledy na město a kde se budete cítit jako v Paláci...

Objekt PALACE SITTE je situován na ulici Nádražní a Macharova v městské části Moravská Ostrava a Přívoz. Svou hmotou tak uzavírá jeden z městských bloků, jejichž celkový urbanistický návrh je dílem uznávaného vídeňského architekta a urbanisty Camilla Sitteho (1843-1903). Byl to on, kdo v roce 1894 navrhl účelný, estetický a zajímavě působící koncept městských bloků kolem ulice Nádražní, což je hlavní tepna spojující hlavní vlakové nádraží s nedalekým centrem Ostravy. Středem navržené výstavby městského obvodu Přívoz bylo dnešní Náměstí Svatopluka Čecha (dříve Markt Platz) s kostelem Neposkvrněného početí Panny Marie, jehož autorem je opět Camillo Sitte. Kolem náměstí pak na půdorysu nepravidelného čtverce navrhl síť ulic; některé z nich navrhl zalomené, aby tak docílil optické uzavřenosti a akcentoval tak významné dominanty, zejména již zmiňovaný kostel a také některé nárožní objekty. Novým objektem PALACE SITTE vstupujeme v současné době moderní stavbou do více než sto let starého urbanistického návrhu, do funkčního a esteticky působícího celku. Snažili jsme se, aby objekt navazoval na stávající okolní zástavbu, aby ji však nekopíroval, ale působil jako svébytný moderní klenot v historickém prostředí. Snažili jsme se navázat na myšlenky Camilla Sitteho, na jeho urbanistický návrh Přívozu. Uvědomili jsme si, že spolu s protějším objektem z konce 19. století vytváříme jakýsi vstup do historicky a urbanisticky významné městské lokality – novou bránu a dominantu Přívozu. Jméno vídeňského architekta a urbanisty jsem si dovolili použít jako připomínku jeho smělého a kultivovaného díla. Doufáme, že i PALACE SITTE bude smělým avšak kultivovaným projektem, symbolem nového rozvoje Moravské Ostravy a Přívozu.

Provozovatel serveru © Martevax s.r.o.

Tyto www stránky slouží jako informace o projektech rodinných domů a bytové výstavby. Provozovatel serveru není jejich vlastníkem, ani uvedené nemovitosti neprodává. Informace mají orientační nezávazný charakter, přesné informace poskytne vlastník nebo prodejce nemovitosti.

Kontakt na inzerci byty-nemovitosti[zavinac]martevax[tecka]cz Kontakt na developery a inzerenty je uveden u jednotlivých projektů