Bytový dům Praha 10 - Královice

Lokalita: Praha 10 - Královice, K Uhřiněvsi
Typizace: od 80 m2 do 160 m2
Cena: od 3 850 000 Kč do 6 199 000 Kč
Typ: Bytová výstavba
WWW: http://www.erenta.cz/kralovice01.php
Prodejce:
Bytový dům Praha 10 - Královice

Krásná a klidná lokalita na okraji Prahy 10 - Královice. Jedná se o rekonstrukci bytového objektu bývalého zemědělského dvora z 19.století.

V Královicích budou vytvořeny 4 bytové jednotky a zubní ordinace v oddělené části objektu.

První dochované písemné zmínky o Královicích pocházejí z r. 1207. V obci je goticko renesanční tvrz ze čtrnáctého století, první zmínka o ní je v roce 1388, a to její prodej do rukou Jakuba ze Sušice a jeho sester. Z tvrze se dochovala mohutná třípatrová obytná věž. Asi 1 km od obce na sever je další historická památka - kostelík Sv. Markéty, gotická stavba s věží ve tvaru hranolu. Kostel byl v roce 1740 barokně přestaven a leží na místě bývalého staroslovanského hradiště Šance, z něhož jsou dodnes patrné mohutné valy. Dopravní spojení je autobusy MHD č. 264 a PID č. 364 do Uhříněvsi, a dále do Prahy až ke stanici Depo Hostivař na trase metra A. Automobilem je snadno dosažitelné město Říčany vzdálené pouhé 4 km s plnou občanskou vybaveností zahrnující nemocnici, zdravotnická střediska, obchody, školy, rekreační místa a rozvinutou síť služeb. V obou těchto obcích je i železniční stanice. V budoucnu povede ve vzdálenosti asi 500 m komunikace dálničního obchvatu Prahy, takže doprava automobilem do libovolné destinace bude rychlá a jednoduchá. Přes to si Královice uchovávají vesnický ráz a klidné životní prostředí.

Budova pocházející z 19.století se nachází v uzavřeném areálu bývalého statku. Bude na ní provedena kompletní rekonstrukce, doplněná zateplením objektu, spočívající však v zachování rázu vesnického stavení. Budova má obdélníkový půdorys. V suterénu a v části přízemí budou umístěny zubní ordinace, v přízemí budou 2 byty, z toho jeden mezonetový, další 2 byty jsou podkrovní. Parkovací stání jsou před domem v uzavřeném dvoře.

Provozovatel serveru © Martevax s.r.o.

Tyto www stránky slouží jako informace o projektech rodinných domů a bytové výstavby. Provozovatel serveru není jejich vlastníkem, ani uvedené nemovitosti neprodává. Informace mají orientační nezávazný charakter, přesné informace poskytne vlastník nebo prodejce nemovitosti.

Kontakt na inzerci byty-nemovitosti[zavinac]martevax[tecka]cz Kontakt na developery a inzerenty je uveden u jednotlivých projektů