BYTY U STATKU

Lokalita: Praha - Záběhlice, Práčská
Typizace: od 52 m2 do 152 m2
Cena: od 3 413 000 Kč
Typ: Bytová výstavba
WWW: http://www.bytyustatku.cz
Prodejce:
BYTY U STATKU

Obytné domy jsou umístěny na okraji historického jádra starých Záběhlic, ve slepé uličce, v blízkosti Botiče a zeleně. Tato poloha v klidovém prostředí vyžadovala individuální architektonické řešení, odlišující se od současné bytové výstavby. Investor vyžadoval návrh, který by převyšoval i v interiérové části domu běžný standard, proto zadal řešení přednímu Architektonickému ateliéru L&P (www.arch.cz/linek), který projektuje především luxusní individuální bydlení. Jde o komorní zástavbu 12 bytů ve větším objektu a 4 bytů v objektu menším. Polovina bytů je mezonetových (dvoupodlažních) charakteru rodinného bydlení. Všechny byty mají parkování v podzemních garážích. Klesající terén směrem k jihu a dispoziční uspořádání objektů umožňuje pěší nástupy na úrovni přízemí ze severu a příjezd do garáží rampou z jihu. Přízemní byty mají terasu na střeše suterénních garáží a mezonetové byty v ustoupení střechy. Terasy propojené s hlavním obytným prostorem bytů mají výhled přes potok do zeleně rozsáhlého přírodního parku, vhodného pro vycházky a různé druhy rekreace. Půdorysná stopa objektů vytváří mírně zvlněný pás, svojí měkkostí reagující na průběh potoka a terénu kolem něho. Příjezdová komunikace na jihu objektu slouží převážně vlastnímu objektu, protože je slepá. Nehrozí tedy obtěžování hlukem projíždějících automobilů. Domy mají ze severu soukromý oplocený pozemek. V interiéru bytů architekti pracují s volným prostorovým uspořádáním, které umožňuje různé prostorové variace. Je založeno na průhledech mezi jednotlivými prostorami bytu, využívajících oddělování skleněnými stěnami. V bytovém domě A je vertikální komunikace zajištěna 3mi schodišti a v domě B jedním. Schodiště jsou propojena na podzemní parking. V přízemí objektů jsou na každém schodišti 2 byty a v patře 2 mezonetové byty. U mezonetových bytů situovaných do dvou podlaží s vnitřním schodištěm, je pro hlavní obytný prostor připraven rozvod klimatizace. Na úrovni parkingu má každý byt sklepní kóji cca 5-7 m2 . Přednosti projektu. - umístění ve víceméně dokončeném sídelním útvaru historického jádra Záběhlic - koncová dopravní poloha zaručující klid - orientace obytných částí všech bytů na jih na terasy vizuálně propojené se zelení přírodního parku - prostorově nekonvenční dispozice bytů, které se v části mezonetových svým pojetím blíží rodinným domům - možnost klimatizace obytných prostor v podkroví.

Provozovatel serveru © Martevax s.r.o.

Tyto www stránky slouží jako informace o projektech rodinných domů a bytové výstavby. Provozovatel serveru není jejich vlastníkem, ani uvedené nemovitosti neprodává. Informace mají orientační nezávazný charakter, přesné informace poskytne vlastník nebo prodejce nemovitosti.

Kontakt na inzerci byty-nemovitosti[zavinac]martevax[tecka]cz Kontakt na developery a inzerenty je uveden u jednotlivých projektů