Atrium Radlice

Lokalita: Praha 5 - Radlice, Radlická
Typizace: 1+kk - 3+kk, od 64m2 do 117m2
Cena: od 4.513.145 Kč do 10.436.532 Kč (včetně DPH)
Typ: Bytová výstavba
WWW: http://www.eternainvest.cz/inpage/radlice/
Prodejce:
Atrium Radlice

Terén pozemku má výrazný sklon ve spádu cca 21 stupňů a je ukončen u přilehlé komunikace šikmou opěrnou stěnou o proměnlivé výšce 8-9 m. Na pozemku se v současnosti nachází původní zástavba určená k demolici.

Projekt počítá s výstavbou nové opěrné zdi, která skryje tři podlaží podzemních garáží. Na tuto hmotu je nasazena dvoupodlažní administrativní část budovy, která bude sloužit jako clona hluku přicházejícího z Radlické ulice. Tato funkce je podpořena využitím stromů na její střeše. Pro byty se tak vytvoří velmi komorní, odhlučněné prostředí.

Hlavní, bytová část, je navržena více ve střední části pozemku, půdorysně vychází z jeho tvaru, a svou hmotou i dispozičním řešením kopíruje sklon terénu. Propojení obou objektů je realizováno prostřednictvím průběžných bočních stěn, které uzavírají vnitřní atrium a zároveň obě hmoty scelují do jednoho objemu.

Hlavní vstup do objektu, stejně jako vjezd do garáží, je z Radlické ulice a je řešen jako malá hala s možností posezení, případně dodatečného doplnění recepce. Pěší mají navíc možnost přístupu do bytového domu z klidné vilové lokality nad pozemkem.

Jednotlivé byty navazují na centrální schodiště s výtahem, které je prosvětleno denním světlem dopadajícím ze světlíku. Tato transparentnost je podpořena použitím nerezových pororoštů na schodišťové stupně i podesty.

Díky velkoryse proskleným plochám jsou zdařile využity všechny tři atraktivní světové strany. Dominantní jižní orientace, s opačně přetaženými terasami sloužícími jako sluneční clona, přináší nádherný výhled na Dívčí hrady - východní hranici Prokopského údolí, boční fasády s orientací na východ a západ pak prostřednictvím francouzských oken poskytují vazbou na zeleň okolních svahů.

Provozovatel serveru © Martevax s.r.o.

Tyto www stránky slouží jako informace o projektech rodinných domů a bytové výstavby. Provozovatel serveru není jejich vlastníkem, ani uvedené nemovitosti neprodává. Informace mají orientační nezávazný charakter, přesné informace poskytne vlastník nebo prodejce nemovitosti.

Kontakt na inzerci byty-nemovitosti[zavinac]martevax[tecka]cz Kontakt na developery a inzerenty je uveden u jednotlivých projektů