AVENIUM

Lokalita: Praha 7 - Holešovice, Na Maninách
Typizace: od 42m2 do 93 m2
Cena: od 2 258 000 Kč
Typ: Bytová výstavba
WWW: http://www.avenium.cz/
Prodejce:
AVENIUM

Nechte se unést!

Nechte se unést! Spojení moderního životního stylu, ekologie a osobitosti najdete zde - individuální "střih" je předpokladem i podmínkou.

Víceúčelový projekt Avenium AiResidence se nachází v těsné blízkosti centra Prahy v dynamicky vznikající lokalitě Holešovic. Projekt je vyjímečný svojí architekturou, která maximálně respektuje osobní prostor obyvatele ve velkoměstě a přináší mu nadstandardní pohodlí života v blízkosti historického i komerčního centra města a nově vznikající nadstandardní residenční čtvrti vedle novodobých dominant této městské časti Light House a Tokovo.

Vizí Avenia je vytvořit vlastní místo uprostřed chaosu města, kde nalezne obyvatel AiResidence osobitý prostor nejen k bydlení v jedné ze 118 bytových jednotek a 7 ateliérů, ale i k aktivnímu odpočinku ve vnitřní zahradě o rozloze 1 000 m2. Avenium je koncipováno ve dvou bytových domech, které jsou propojeny pasáží, kde bude restaurace, fitness centrum a další obchodní plochy.

Předpokládané dokončení výstavby projektu Avenium AiResidence je v říjnu 2008.
Koncept Avenium slovem architekta:

... Architektura bytového domu Avenium je ztvárněna na základě premisy "vzdušnost a volnost uprostřed města", domy s byty se volně vznášejí nad terénem a jsou podepírány jen tenkými sloupy, umožňují průhled z ulice a veřejné části pasáže, do parku uvnitř vlastního bloku domů. Toto řešení je zopakováno i ve vztahu k interiérům jednotlivých bytů, které jsou otevřeny prosklenými fasádami s lodžiemi do vnitřního prostoru s parkem a vzrostlou zelení. U většiny bytů tyto lodžie tvoří jakýsi předprostor spojený s parkovou zelení a umožňují přímý kontakt obyvatele s kouskem přírody v centrální části města.

Členění vnitřních křídel domu je stupňovité a vnáší do prostoru dvora možnost kaskádovitě uspořádané zahradní úpravy na jednotlivých stupních s využitím nejen trávníků, ale i keřových porostů včetně osázení zeleně na střechách obou domů.

Ztvárnění fasád barvami a texturou obkladu ve vyšších patrech spolu s jemným detailem balkonů a zábradlí rozčleňuje jinak vysokou hmotu domů do ploch a velikostí odpovídající měřítku člověka a tím dům jako celek posunuje do kategorie komornějšího prostoru, vnímaného jako přirozené městské prostředí. Tato tvarová a barevná rozmanitost se zapojením přírodních prvků vytváří z "obyčejného městského dvora" nový prostor pro "bydlení v přírodě" se všemi výhodami umístění domu v centru Prahy, s veškerou dopravní infrastrukturou a napojením na organismus metropole........

Provozovatel serveru © Martevax s.r.o.

Tyto www stránky slouží jako informace o projektech rodinných domů a bytové výstavby. Provozovatel serveru není jejich vlastníkem, ani uvedené nemovitosti neprodává. Informace mají orientační nezávazný charakter, přesné informace poskytne vlastník nebo prodejce nemovitosti.

Kontakt na inzerci byty-nemovitosti[zavinac]martevax[tecka]cz Kontakt na developery a inzerenty je uveden u jednotlivých projektů